Adrasan koyu

Adrasan Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Kemer istikametinde bulunan doğal güzellikleri bozulmamış bir cennet köşesidir. Doğal güzelliklerinin koruyan beton yığını olmamış tatil yöresi arayanlar, temiz deniz arayanlar, dalışa, balığa, yürüyüşe meraklı olanların müptelası olduğu bir yerdir Adrasan.

Yer yer sadece kum yer yer küçük yuvarlak çakıl taşlarından oluşan 2,5km kumsalı, 20metreye kadar görüşü olan tertemiz denizi ve yemyeşil mis kokulu çam ve portakal ağaçları arasında yer alan Adrasanı çam ağaçları ile dolu tepeler kapatmış doğal bir koydur.  Bol oksijen ve ferahlatan bir esinti ile insanı rahatlatan bir yerdir.

Adrasan’daki bir çok otel ve pansiyonu oranın yerli halkı işletmektedir. Akdeniz ikliminin sıcak kanlı insanları sizi evinizde gibi ağırlamaktan büyük keyif alıyorlar. Bir çok tatil yöresinde yaşanan betonlaşma Adrasan’da yok genellikle küçük oteller, pansiyonlar ve bungalov ağaç evlerde konaklama yapılan bir işletme tarzı mevcut.

Adrasan’da tatil yaparken sadece dinlenmek istemeyenlere bir çok aktivite imkanıda sunuyor.

Balıkçılığı sevenler ister olta ile ister zıpkıncılık ile yöreye özgü bir çok balık çeşidini yakalama fırsatı buluyor.

i2

Dalışa meraklı olanlarında çok beğendikleri bir yer olan Adrasan zengin su altı yaşamı ile belleğinize kazıyacağınız görüntüler hediye etmekten geri kalmıyor. Adrasan’da Fok balığından Caretta Caretta’lara kadar bir çok nadir rastlanan canlıyıda görmek mümkün oluyor.

Bunun dışında muz hamburger su kayağı gibi su sporlarıda yapabilir veya çevredeki birbirinden güzel koy ve adalarıda tekne turlarına katılarak görebileceğiniz bir yerdir Adrasan.

Size ise gerçek bir doğal cenneti görmeniz için buraya gelmekten başka bir şey kalmıyor. Gelin tatilinizi burda yaşayın ve Adrasan’a aşık olun.